VOA/ Berisha: Përjashtoj krijimin e një force të re politike, do rithemelojmë PD-në

HERMES, agjensi udhëtimi

Ish-kryeministri Sali Berisha do të zhvillojë sot një intervistë për Zërin e Amerikës. Ai e përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike, por shprehet i bindur në thirrjen e Kuvendit në 11 dhjetor.

“Sot në orën 18:00 në emisionin televiziv “Ditari”, intervistë me ish-kryeministrin dhe ish-drejtuesin e Partisë Demokratike, Sali Berisha. Zoti Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të cilën synon ta drejtojë sërish”- shkruan Zëri i Amerikës.

Hits: 86

Be the first to comment

Lini një Përgjigje