Ndahet nga jeta balerina Hueyda El Saied

HERMES, agjensi udhëtimi

Ka ndërruar jetë në moshën 46-vjeçare artistja Hueyda El Sayed. Balerina e njohur, e cila prej disa kohësh ishte larguar jashtë vendit, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante. Prej disa vitesh Hyeda jetonte në Luksenburg së bashku me Gabrielin dhe partnerin e saj, me të cilin pak kohë më parë kishte lidhur edhe martesë.

El Sayed këndonte, ishte balerinë, moderatore, spikere lajmesh dhe piktore. Kujtojmë se disa nga programet që ka prezantuar janë: ‘Një këngë për ty’, ‘7 nga shënimet e mia dhe Kioska’ dhe  ‘Në restorant’.

Hits: 81

Be the first to comment

Lini një Përgjigje