Blindohet Fieri në të katër anët, shtetrrethim prej forcave policore

HERMES, agjensi udhëtimi

Fieri në orët e vona të mbrëmjes së djeshme ka qënë në një shtetrrethim të vërtet. Plot 6 postblloqe policisë vendore, të rendit, të luftës kundlër krimeve, të antidrogës por edhe të FNSH jo vetëm kanë qënë prezente në pikat hyrse e dalse të Fierit por edhe  në qëndër të tij.

Ndalim makinash luksoze, kontrolle brenda tyre, nxjerrje personash e kontroll trupor të tyre kanë qënë kontrollet më të shpeshta të cilat kanë sjell kurreshtje edhe tek qytetarë të shumtë që lëviznin në kto orë të mbrëmjes për shëtotje, për një kafe apo  për të darkuar në lokale të ndryshme brenda vijës verdhë të qytetit.

Rezistencë nga drejtues mjetesh apo pasagjerë të tyre që janë kontrolluar nuk ka pasur, pohuan burime policore fierake.

Brime zyrtare të policisë pohuan se janë zbatime planesh për marrjen e masave në kuadër të luftës kundlër personit e trafiqeve të paligjshme sikundër dhe për persona të shpallur në kërkim./ALB365/Xhemil Beharaj

Hits: 2578

Be the first to comment

Lini një Përgjigje