Aksidenti/ Në Mbrostar, ML përplasi motorrin, plagoset drejtuesi

HERMES, agjensi udhëtimi

Fier – Aksident ka ndodhur vetem pak minuta me pare ne aksin rrugor Fier – Mbrostar pak metra pasi kalon vendin e qujatur “ura e Mbrostarit” ne hyrje te fshatit Mbrostar.

Burime nga vendi I ngjarjes pohuan se nje automjet tip ML ka perplasur nje motor ku si pasoje motorri ka rene pertoke nderkohe qe edhe drejtuesi I tij ka rene duke mos levizur.
Persona qe po qarkullonin me automjet disa metra me pas kane pare e kane njoftuar sallen operative te drejtorise policies vendore ne Fier. Policia ka shkuar ne vendngjarje per te zbardhur rrethanat e ngjarjes, nderkohe qe ne vendngjarje ka shkuar dhe ambulanca e cila ka marr te aksidentuarin për ndihmë të parë mjekësore

Policia

Sot rreth 20:15, në vendin e quajtur “Mbrostar Ura” shtetasi E. S duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka përplasur një motomjet dhe për pasojë ka mbetur i dëmtuar drejtuesi i motomjetit i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar shtetasi E. S në Komisariatin e Policisë Fier dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e shtetasit të dëmtuar dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Hits: 230

Be the first to comment

Lini një Përgjigje