Policia zbulon dhe arreston autorin e plagosjes në Ngurrzë të Vogël

HERMES, agjensi udhëtimi

Lushnje – Si rezultat i reagimit në kohë të Policisë dhe veprimeve të shpejta hetimore, u bë e mundur identifikimi dhe kapja e autorit të plagosjes së shtetasit Faik Veliu.
Autori eshte shtetasi Sami Veliu, vellai i 65 vjeçarit. Me vone do kete njoftim te plote per rrethanat e ngjarjes.

Por si ka ndodhur ngjarja?

Plagosje me arme zjarri me oren 5 te mengjesit me Ngurrez te Vogel Lushnje
Faik Veliu ka qene duke I sherbyer bagetive dhe kur ka dale mga dera e kasolles vellai I tij Flamur Veliu e ka qelluar me arme zjarri kallashnikov.
Faiku ka marre tre plumba njeri me gjoks e dy me bark
I plagosuri eshte derguar nga familjaret me spitalin e lushnjes ku ka marre ndihmen e pare dhe eshte nisur me urgenc drejt spitalit te traumës me gjende te rende
Policia ka arritur te kape autorin pasi e ndoqi neper rrethina
Pyetja e këtij te fundit do te sjelle detaje mbi ngjarjen dhe shkaqet qe e cuan Flamurin te qellloje mbi te vellane
Banoret e fshatit shprehen se nuk dine te kete pasur konflikte por kane dhene mdihmen e pare per te plagosurin

Hits: 293

Be the first to comment

Lini një Përgjigje