Kate Middleton kthehet në punë e veshur me stil

HERMES, agjensi udhëtimi

Kate është kthyer në punë pas pushimeve verore të familjes, duke shënuar daljen e saj të parë publike.

Kate bëri një udhëtim për të takuar ata që mbështetën evakuimin e civilëve në Britaninë e Madhe nga Afganistani.

I quajtur “Operacioni PITTING”, përpjekja ishte operacioni më i madh britanik i ndihmës humanitare në 70 vjet, duke evakuuar 15 mijë njerëz nga Kabuli, për Pallatin Kensington.

Për vizitën mbretërore, Kate pati një pamje të shkëlqyeshme profesionale të vjeshtës të përbërë nga një xhaketë sportive ngjyrë bezhë e strukturuar, pantallona të gjera të errëta, një bluzë mëndafshi të bardhë, plus një çantë të vogël të lezetshme.

Për të përfunduar, Dukesha zgjodhi një buzëkuq delikat, neutral dhe thonjtë që përputheshin.

Gjatë vizitës së saj, Kate u takua me personelin ushtarak dhe civilët e përfshirë drejtpërdrejt në evakuim, së bashku me vullnetarët që ndihmuan mbështetjen e evakuuarve kur mbërritën në Mbretërinë e Bashkuar. 

Hits: 70

Be the first to comment

Lini një Përgjigje