10 transferimet më të shtrenjta të Premierligës

HERMES, agjensi udhëtimi

Manchester United dominon kur vjen puna te blerjet më të shtrenjta në histori të Premierligës.

United dominon me pesë lojtarë, katër prej tyre renditen të parët, si më të shtrenjtit në histori të Premierligës.

Paul Pogba vazhdon të jetë lojtari më i shtrenjtë në Premierligë me 94.5 milionë funte, që ndiqet nga Maguire me 78.3 milionë funte dhe ardhja këtë verë, Sancho me 76.5 milionë funte.

Pavarësisht se Pep Guardiola ka transferuar shumë lojtarë, madje edhe me çmime jashtë normales për vlerën e atyre futbollistëve, vetëm një lojtar gjendet në top 10, dhe ai i ardhur para ardhjes së Guardiolës, bëhet fjalë për De Bruyne, raporton Gazeta Express.Reklamë

10 blerjet më të shtrenjta në histori të Premierligës:

Hits: 21

Be the first to comment

Lini një Përgjigje