Zjarr në banesë, vetëm dëme materiale

HERMES, agjensi udhëtimi

Lushnje – Memgjesin e sotem nje banese ne Saver i ka shpetuar djegies totale fale nderhyrjes se shpejte te zjarrfikesve.


Kane qene oret e para te mengjesit kur nje I aferm I pronareve te baneses ka shkuar dhe ka tentuar te ndeze bombulen e gazit.

Per shkak te mangesive teknike bombula ka marre flake dhe derisa erdhen zjarrfikesit jane djegur disa orendi shtepiake por vetem ne kuzhine.
Zjarri eshte izoluar dhe shuar nga zjarrfikesit fuke shpetuar keshtu te gjithe banesen dhe banesat fqinje. Ky nuk eshte rasti I pare per kete vit ku zjarri nga bombulat e gazit ka djegur totaliasht disa banesa.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje