Dashamir Shehi ka një këshillë për Bashën

HERMES, agjensi udhëtimi

Dashamir Shehi ka komentuar gjendjen posht-zgjedhore në Shqipëri dhe ka një këshillë për kreun e PD Lulzim Basha, që të shkohet deri në fund.

Dash Shehi: Unë mendoj se duhet të kemi një qasje tjetër për lirinë dhe demokracinë. Prandaj ne kemi për detyrë, zoti Basha i pari, kemi për detyrë përtej kësaj sakëlldisë që kemi, që s’fitum, t’i shkojmë deri në fund kësaj ccështjeje. Nëse nuk i shkojmë deri në fund nuk ka zgjedhje të tjera. Për fenomenin, t’i shkojmë deri në fund. Unë e gjykoj që duhet t’i shkojmë deri në fund fenomenit. Është e domosdoshme. Po ccfarë lidershipi, unë kam 30 vjet që bëj politikë dhe mezi mbledh 6 mijë vota. Ja po them 8000. Ore këtu vjen një njeri nga hicci dhe merr 15 mijë 20 mijë vota. Ka më vlerë politike kjo? Një analizë ka kjo: kush ka pare ble vota dhe maroji kjo punë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje