Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

HERMES, agjensi udhëtimi

Chelsea vs Manchester City do të jetë finalja e Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/21.

Chelsea e ka eliminuar Real Madridin për t’u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve.

Chelsea e eliminoi Realin me rezultat të përgjithshëm 3-1.

Blutë, në finale do të përballen me Manchester Cityn, do të jetë finale tërësisht angleze.Reklamë

Man City do të ketë statusin e vendasit, kurse Chelsea atë të mysafirit.

Finalja do të zhvillohet me 29 maj në Stamboll në “Ataturk Olympic Stadium”.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje