“The Sun” artikull për origjinën e Bebe Rexhës

HERMES, agjensi udhëtimi

Bebe Rexha është këngëtare e njohur e cila është e lindur nga një familje shqiptare.

Këngëtarja e muzikës pop do të interpretojë “America the Beautiful” për të filluar WrestleMania në prill të 2021, shkruan The Sun.

Por, si është emri i vërtetë i saj? Emri i vërtetë i Bebe Rexha është Bleta Rexha.

Në gjuhën shqipe, bletë do të thotë “bletë”; dhe ajo shpjegoi: “Prindërit e mi janë shqiptarë dhe njerëzit filluan të më thërrisnin shkurtimisht “Bebe “.Reklamë

Rexha lindi më 30 gusht 1989, në Brooklyn dhe u rrit në Staten Island.

Nëna e saj lindi në SHBA në një familje shqiptare me rrënjë nga Gostivari (që është pjesë e Republikës së Maqedonisë) dhe babai i saj lindi në Dibër.

Dibra është një komunë në pjesën perëndimore të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Rexha i binte borisë dhe mësoi të luante kitarë dhe piano kur ajo ishte duke u rritur në Staten Island.

Ajo thotë se Coldplay, Cranberry, Lauryn Hill, Alanis Morissette dhe Kanye West ishin ata që ndikuan tek ajo në muzikë.

Cila është pasuria e Bebe Rexhës?

Besohet se Rexha 31-vjeçare ka një pasuri në vlerë neto prej rreth 5 milionë dollarësh. Ajo është e njohur për këngë të tilla si “I Got You”, “Meant to Be” dhe “No Broken Hearts”.

Këngëtarja lansoi projektin debutues në vitin 2015 “I Don’t Wanna Grow Up”, e cila u pa me sukses të këngës “I’m Gonna Show You Crazy”, sipas faqes së saj IMDb.

Albumi i saj debutues në vitin 2018 “Expectations” arriti numrin 13 në Billboard 200 në SHBA dhe pati sukses edhe singli “I’m a mess”.

Rexha fitoi një nominim për çmimin Grammy për “Artisten më të mirë të re”. Ajo është planifikuar të këndojë “America the Beautiful” në Wrestlemania në Florida.

“Të jesh pjesë e ngjarjes më të madhe të WWE të vitit është një nder dhe unë pres që të performoj për fansat në të gjithë botën,” tha ajo në një deklaratë.

Kur do të performojë Bebe Rexha për Wrestlemania?

Bebe Rexha do të interpretojë në hapje për WWE WrestleMania 37 në Raymond James Stadium në Tampa Bay, Florida më 10 prill 2021.

Ngjarja më e madhe e vitit për WWE do të zhvillohet brenda 2 ditësh.

Shfaqja e fillimit për të dy netët fillon në 6:00 pasdite, dhe shfaqja kryesore që fillon në 7:00 pasdite.

Fansat amerikanë mund ta shikojnë transmetimin e ngjarjes në NBC Peacock dhe Rrjetin WWE kudo tjetër.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje