PSG fiton, shkëlqen Mbappe me Bayern Munichun

VOTONI SONDAZHIN

KUSH FITON ZGJEDHJET E 25 PRILLIT?

View Results

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Paris Saint Germain e ka mundur 3-2 Bayern Munichun midis “Allianz Arena”.

PSG-ja e ka fituar “finalen” e parë duke e mposhtur 3-2 Bayern Munichun midis “Allianz Arena”. Sfida e kthimit do të zhvillohet javën tjetër në “Parc des Princes”.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Kylian Mbappe me dy gola, derisa realizoi edhe Marquinhos.

Për Bayernin shënuan Thomas Muller dhe Choupo-Muting.

Kjo është fitore e madhe për PSG-në, pasi arriti t’i shënojë tre gola kampionit në shtëpin e tij dhe tani do ta ketë më lehtë në sfidën e kthimit në Paris.

PSG kërkon hakmarrje për atë humbje në finale të vitit të kaluar. 

Be the first to comment

Lini një Përgjigje