Paloka: SKANDAL KRIMINAL i “Rilindjes” në Shënavlash të Durrësit!

HERMES, agjensi udhëtimi

Drejtuesi politik i PD për qarkun Durrës Edi Paloka shkruan : Rrezikojne jeten e banoreve , per vota qe nuk ju a jep me kush!

Pasi nuk ben asnje pune per tete vite, jane sulur keto dite te mbyllin gropa me zhavorr me shprese se do i mashtrojne dhe nje here keta njerez. E me qe Kodi e ndalon kryerjen e punimeve gjate fushates elektorale, dalin naten , pas ores policore, per punet e tyre te erresires.

Sot nje ndermarrje e tille ka rrezikuar jeten e banoreve. Nuk dihet se kush, ka hedhur ne rruget e Shenavlashit, pirgje me zhavorr me qellim qe te mbyllin disa nga gropat e ketyre tete viteve. Ne mungese edhe te dritave ne rruge, kjo eshte bere shkak per nje aksident . Nje makine qe po kalonte ne rruge , nuk e ka dalluar pirgun e zhavorrit dhe eshte permbysur. Nuk dihet me cfare pasojash!

Prokuroria duhet menjehere te hetoje dhe te marre ne pergjegjesi penale ata qe jane bere shkak per kete akt kriminal dhe per gjithe krimet elektorale te “rilindjes” ne keto dite te fundit te fushates!

Hits: 90

Be the first to comment

Lini një Përgjigje