Basha – Ramës: Eja në debat, ballafaqojmë progranmet, mos ik si burracak

HERMES, agjensi udhëtimi

Lulzim Basha ka zhvilluar një takim elektoral në Kukës, ku nga sfidoi kryeministrin Edi Rama në një përballje direkte për të ballafaquar programet përpara zgjedhjeve të 25 prillit. Sipas Bashës, debati është modeli që e fut Shqipërinë në rrugën e përparimit dhe zhvillimit.

Mos i ikë debatit si burracak, ai të tregojë se cfarë ka bërë 8 vite para se të broçkollisë dhe ndonjë premtim që kopjon dhe unë të shpjegoj cfarë zgjidhje kemi ne dhe me votën tuaj, ky është modeli politik që do të instalojmë në Shqipëri.

Unë nesër nuk do i fshihem debatit me kundërshtarin se na fut në rrugën e përparimit dhe zhvillimit” tha Basha. Tashmë topi në fushën e Ramës.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje