Grabitet dyqani i celulareve, grabitesit përleshen me policinë

VOTONI SONDAZHIN

KUSH FITON ZGJEDHJET E 25 PRILLIT?

View Results

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Mengjesin e kesaj te djele pre e grabitjes eshte bere nje dyqan servis telefonash ne Fier ne pedonalen kryesore “Jakov Xoxa”

Konstantimi i pare eshte bere nga drejtuesit e automjeve .

Dyqani ndodhet ne pedonalen kryesore te qytetit Fier 100 metra poshte rrethrrotullimit te Sharres.
Mesohet paraprakisht se grabitesit kane mundur te marrin vwtem 2 aparate celulari .
Ngharha ka ndodhur ne 6 te mengjjesit, kane prere me gershere llamarine vendin e celesit te qepenit dhe kane hyre brenda by
Kane qene dy veta qe jane pikasur nga patrulla policore dhe nuk kane mudur te marrin shume artikuj pervec 2 celulareve
Policia i ka pikasur por nuk dihet nese i ka vene ne pranga apo jo grabitesit e dyqanit te celulareve

Fier/Informacion paraprak

Sot rreth orës 06:10, në lagjen “Kongresi i Përmetit”, Fier, tre persona të paidentifikuar kanë tentuar për të vjedhur dyqanin e celularëve në pronësi të shtetasit R. C.

Gjatë tentativës për të kryer vjedhjen autorët janë pikasur nga një punonjës i policisë i cili po shkonte për të marrë shërbimin në zonën policore.

Punonjës i Policisë ka ndërhyrë për të parandaluar vjedhjen duke u përplasur fizikisht me autorët, të cilët gjatë largimit kanë goditur me automjetin e tyre mjetin privat të punonjësit të policisë.

Në vendngjarje janë fiksuar prova materiale të lëna nga autorët të cilat do të shërbejnë në zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorëve.

Janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit dhe po vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje