Real Madridi me Osasunës, ndalet me barazim. Zidane, duket të ishte ndaluar

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Real Madridi nuk ka mundur të arrijë më shumë sesa një pikë në transfertë te Osasuna sonte. “Los Blancos” luajtën baraz pa gola.

Real Madridi pati iniciativën dhe posedimin e topit gjatë tërë ndeshjes, por ndeshja ishte e mangët për nga rastet.

Bora nuk u ndal përgjatë 90 minutave, çka mund ta ketë vështirësuar realizimin e golave, shkruan Gazeta Express.

Me këtë barazim, Real Madridi shkon në kuotën e 37 pikëve, një më pak se Atletico Madridi që ka tri ndeshje më pak dhe tri më shumë se Barcelona e vendit të tretë

Kjo si duket ka nervozuar trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane, i cili tha se ndeshja është dashur të pezullohej.

“Kjo nuk ishte një ndeshje futbolli. Loja është dashur të pezullohej për shkak të borës” – tha Zidane për COPE.

Me këtë barazim, Reali mbetet një pikë pas Atletico Madridit, i cili ka tri ndeshje më pak të zhvilluara. 

Be the first to comment

Lini një Përgjigje