Çfarë do bëhet? Nesër skadon shtetrrethimi deri në orën 20:30

VOTONI SONDAZHIN

KUSH FITON ZGJEDHJET E 25 PRILLIT?

View Results

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Nesër 4 janar është dita e fundit që shqiptarët do të futen në karantinë në orën 20:30. Dy javë pasi Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi që shqiptarët të karantinohen nga ora 20:30 deri në 06:00, kjo fashë orare do të skadojë nesër, me 4 janar.

Pritet që Komiteti Teknik i Ekspertëve të dalë ditën e nesërme në një konferencë për mediat ku do të njoftojë rregullat e reja anti-covid.

Nuk dihet nëse do të qëndrojnë në fuqi masat e tanishme, të cilat janë vendosur në datën 24 dhjetor, apo do të ketë një shtrëngim/lirim masash.

Ekziston mundësia që kjo orë policore të shtyhet dhe të rikthehemi me masën e mëparshme kur fasha e mbylljes ishte nga ora 22:00 deri në orën 06:00.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje