20 vjeçari shqiptar e vrau dhe e dogji për 200 euro hotelierin në Santorini

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Një 20-vjeçar nga Shqipëria u vu në pranga nga policia për vrasjen e një hoteleri në Santorini i cili u gjet i djegur brenda biznesit të tij. 

Sipas informacionit, shkaku i vrasjes thuhet të jenë mosmarrëveshjet financiare të rendit prej 200 eurosh (!), Me autorin e dyshuar të rrahjes së viktimës për vdekje dhe më pas mbulimin e tij me vodka dhe vënien e tij në zjarr për të mbuluar gjurmët e. 

I arrestuari, i cili ishte në vend në mënyrë të paligjshme, mbetet në Departamentin e Policisë Thira dhe më pas do të dërgohet në prokurori. 

Kujtohet se hotelieri u gjet i vdekur të Premten në mëngjes në pritjen e hotelit të tij në Oia, Santorini. Trupi i tij ishte djegur, ndërsa një zjarr shpërtheu në zonën e pritjes.

Fakti që zjarri ishte i kufizuar, si dhe fakti që u zbuluan disa njolla gjaku, bëri që Autoritetet të konkludojnë se kjo ishte një veprim kriminal dhe jo një aksident.

Çfarë pretendoi ai në faljen e tij

Sipas informacionit, gjatë marrjes në pyetje, autori dyshohet se ka pranuar se ai e kishte arritur krimin për 200 euro, të cilat, siç tha ai, ishin pagat ditore nga puna e tij në hotel, të cilat ia detyroheshin pronarit.

Autori i krimit pretendoi se ai shkoi në hotel mbrëmjen e së enjtes për të kërkuar paratë, megjithatë, siç pretendohet të ketë thënë, hotelierja e fyeu atë dhe e sulmoi atë, duke e goditur me një shishe shampanjë. Pastaj ata i erdhën në duar dhe 20-vjeçari e shtyu atë, duke rezultuar në rënien e tij dhe plagosjen për vdekje në kokë.

“Më turbulloi mendjen”, tha 20-vjeçari, i cili sipas burimeve të policisë është në gjendje shoku dhe nuk ka ndaluar së qari.

Sipas pretendimeve të tij, pasi kuptoi se pronari kishte vdekur, ai e tërhoqi zvarrë në një dhomë ngjitur me recepsionin, ku i hodhi një shishe vodka dhe i vuri flakën për të drejtuar një aksident.

“Ne luftuam. Së pari me fjalë dhe më pas me duar. Ai më hodhi poshtë në dysheme. Pastaj u mjegullova. Mora një turmë dhe fillova ta godas. Kur kuptova që ai kishte vdekur, atëherë mora disa pije që gjeta në zonë dhe i vura flakën ”.

Sipas burimeve të policisë, autori i ri u vendos nga kamerat në zonën e hotelit në Oia, ku ndodhi krimi.

Policia, duke shqyrtuar materialin nga kamerat, pa të riun që lëvizte në zonë gjatë kohës në fjalë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje