Dëmshpërblimi/ Banorët: Selektiv dhe me preferenca partiake, disa nuk morën

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Roskovec – Banorët në Kuman të bashkisë Roskovecit kundër dëmshpërblimit të qeverisë për banesat e dëmtuara nga “tërmetet” e Bankers, janë bërë selektive e me preference partiake.

Kur kanë kaluar mbi 3 vjet dhe po arohen zgjedhjet e 25 prillit qeveria “Rama 2” kujtohet për banorët e dëmtuar që ti dëmshpërblejë.

Shumë prej tyre nuk kan emrat në listën zyrtare ndërkohë që të tjerë kanë marr më shumë se cfarë u takon dhe të tjerët me dëme më të mëdha kanë marr shuma qesharake, thonë ata për ALB365

Banorët e zonës së Kumanit të bashkisë Roskovec janë kundër dëmshpërblimit që qeveria Rama 2 akordoi disa ditë më parë në lidhje me banesat e dëmtuara nga kompanitë që operojnë në fushën naftënxjerrëse të Marinzës. Ata pohojnë faktin se nuk janë shpërndarë në mënyrë të drejtë por me peferenca partiake, disa më shumë, disa më pak dhe dikush ska marr fare

Ata pohojnë faktin se dëme kanë pasur, komisioni u ka shkuar dhe ka kryer verifikimet por kur janë përcaktuar shumat e dëmshpërblimit  nuk është përcaktuar në varësi të dëmit.

Nw pë pallat 2 katësh jetojnë 4 familje, 2 kanë marr e 2 jo

Ata pohojnë faktin se  ka shumë pak ditë që ka dal vendimi për dëmshpërblimet dhe listat, tani që I kemi parë kemi bërë dhe ankesat në bashki. Nuk ka pse bëhen selektime partiake, gjithkush të marri pjesën që I takon/ ALB365/ XhB

Be the first to comment

Lini një Përgjigje