2021, pesë xhaketat që do shikoni më shpesh

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Elinor Block, një koleksionuese xhaketash tregon për Who What Wear se cilat janë pesë modelet e xhaketave që do veshim e do shohim më shpesh me ardhjen e vitit të ri

“Disa pëlqejnë xhinset, disa këpucë. Disa nuk mund të bëjnë pa rroba të thurura. Të tjerët janë të fiksuar nga çantat. Sidoqoftë, unë jam koleksioniste e xhaketave”, thotë ajo.

1 – Xhaketat sportive të viteve ‘90

Nga Dior te Celine dhe Max Mara, firmat po risjellin disa trende të rëndësishme të viteve ’90.

2 – Xhaketat e shkurtra

Pothuajse çdo koleksion ka një model xhakete të shkurtër për pranverë/verë 2021.

3 – Xhaketa lëkurë

Këtë sezon xhaketat e lëkurës janë rikthyer fuqishëm, si për të zëvendësuar gjithë kohën që janë lënë në harresë. Një model xhakete lëkure që do e shohim shpesh në vazhdim është ai “bomber”, pak i fryrë

4 – Palltot/pardesytë “trench”

Nuk mund të fillojnë të ulen temperaturat dhe të mungojë një model “trench”. Rikthyer në disa versione pak të ndryshuara, jemi të lumtur t’i shohim këto modele përgjatë gjithë vitit 2021.

5 – Xhaketat me ngjyra

Ngjyrat e theksuara janë prurja më “cool” e vitit. Sa më e ndritshme, aq më bukur, mjafton t’i kombinoni si duhet!

Be the first to comment

Lini një Përgjigje