Kepa pranonë huazimin dhe të largohet nga Chelsea

HERMES, agjensi udhëtimi

Problemet që ka pasur portieri Kepa Arrizabalaga në Chelsea duket se ka zgjedhur që të largohet si i huazuar nga kjo skuadër

Portieri i Chelsea, Kepa Arrizabalaga duket se ka pranuar një shkurtim page vetëm që ta sigurojë një huazim të një klub tjetër në janar, shkruan The Sun.

26 vjeçari e ka humbur vendin e tij pas transferit të Edouard Mendy në Stamford Bridge pasi që kështu do të ishte në betejë për numrin 1 edhe të Spanjës  për kampionatin europian që mbahet në verë.

Sipas kësaj gazete, ai ka pranuar që të huazohet dhe se paga e tij mund të reduktohet.

Kepa fiton 150 000 funte në javë, por dëshiron që kjo pagë të përgjysmohet vetëm dhe vetëm që ta qet në rrugën e duhur karrierën e vet. 

Be the first to comment

Lini një Përgjigje