Basha mposht Ramën në përballjen televizive

HERMES, agjensi udhëtimi

E enjtja e sotme është një përballje televizive mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Edi Rama është i ftuar i gazetarit Sokol Balla, në emisionin “Real Story” në televizionin “News 24”. Ndërsa kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është në studionin e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevizu, në televizionin “Klan”.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka mposhtur Edi Ramën në shikueshmërinë televizive online. Të dhënat tregojnë se Basha disa herë më shumë shikueshmëri sesa Basha.

Konkretisht, kreu i PD në rrjetin social Facbook ka mbi 10 mijë shikues online, ndërsa kreu i qeverisë rreth 3 mijë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje