66 raste/ Ja kush janë të prekur me Covid-19 në Fier

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Fier – Pandemia e Covid-19, vijon të ketë shifra të larta në vendin tonë. Numri i lartë me virusin vdekjeprurës në Fier, ka një hartë shpërndarje në tre qytete, Fier, Patos dhe Roskovec.

Në Fier janë evidentuar 3 mësues, 8 nxënës në disa shkolla, 14 pensionistë, 2 punonjës policie, 15 biznese private, 1 punonjës poste, 2 infermier, një prej të cilëve në burgun e Fierit, një këngëtar, një fizioterapist. Një pjesë e mirë nga të infektuarit janë të papunë dhe pensionistë. Shumë raste ka në një biznes privat pranë shinave të trenit në rrugën nacionale Fier – Vlorë.

Reklame e paguar

Gjatë këtyre ditëve janë marrë një numër i konsiderueshëm tamponësh në Fier dhe rrethina ndërsa vijon gjurmimi epidemiologjik i rasteve. 66 është numri më i madh i rasteve të konfirmuar deri më sot në Fier, që nga nisja e pandemisë.

Reklame e paguar

Be the first to comment

Lini një Përgjigje