Starton sot edicioni i ri i Champions League.

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Sot starton edicioni i ri i Champions League dhe si çdo herë tjetër ky kompeticion europian na dhuron mjaft emocione.


Tetë sfida të rëndësishme do të luhen ditën e sotme, ku në fushë do të zbresin ekipe të njohura si Juventus, Barcelona, Dortmund, Lazio, Manchester United, Chelsea, Sevilla dhe Leipzig.
Padyshim që supersfida e mbrëmjes është mes Paris Saint Germain dhe Manchester United, pa harruar duelet interesante Lazio-Dortmund dhe Chelsea Sevilla.
Kampionët e Italisë do e luajnë ndeshjen e parë në transfertë, saktësisht kundër Dinamos së Kievit.
Ky kompeticion europian është nga më të rëndësishmit dhe klubet e kërkojnë me çdo kusht fitimin e këtij trofeu.
Kujtojmë që vitin e kaluar këtë trofe e fitoi Bayern Munchen duke mundur në finale Paris Saint Germain.

Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje