Greva e urisë në UPN Ballsh/ Naftëtarja: Do marrim edhe fëmijët të ngujohen me ne

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Ndërsa greva e urisë e naftëtarëve të Ballshit vijon sot në ditën e 24-të të saj, nga gratë naftëtare, që janë në ditën e 6 të ngujimit në grevë urie pasi zevendësuan në këtë protestë burrat, mësuam se nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre do të sjellin fëmijët të vazhdojnë protestën.

Një nga grevistet u shpreh se “Do marim edhe fëmijët në grevë urie, gjakun ton ta gezojnë ata e jo qeveria e hajdutet bashkë”.

Do jemi bashkë më fëmijët në grevë nqs qeveria nuk jep zgjidhje”, tha ajo me lot ne sy.

Grevistët kërkojnë pagat për punën e bërë dhe kontratat e punës. 2 greviste janë në gjendje të rëndë dhe janë dërgura në spital për ndihmë mjekësore.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje