Aksidenti/ Humb jetën 1 shqiptar, plagosen rëndë 3 të tjerë

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Itali – Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar në Chiari të Bresciano në Itali. Një makinë ku udhëtonin 4 të rinj shqiptarë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë. Për pasojë ka humbur jetën njëri prej të rinjve i identifikuar si Klajdi Hallulli i cili ishte në drejtim të automjetit.

Në gjendje kritike për jetën janë edhe 2 të rinj të tjerë. Të gjithë të rinjtë ishin të moshave nga 18 në 20 vjeç. Sipas autoriteteve përplasja ka qenë mjaft e fortë sa makina ishte shkatërruar fare.

Në vendin e ngjarjes shkuan ambulancat që u lajmëruan nga kalimtarë të tjerë. Të plagosurit u dërguan në spital, por mëngjesin e sotëm njëri prej tyre nuk mundi të mbijetojë.

Auto esce di strada a Chiari: è morto uno dei ragazzi a bordo - Giornale di brescia

Be the first to comment

Lini një Përgjigje