Petro Koçi do drejtoj PS-në e Fierit

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

PS dega Fier pasi kreu procesin dhe nuk arriti të përzgjedh kreun e partisë mes shumë emrave të njohur dhe me kontribute arriti në përfundimin që këtë parti për disa muaj ta drejtonin dy deputetë Xhevit Bushi dhe Adelina Rista.

Duke parë se zgjedhjet parlamentare po afrojne dhe partia socialite ka ndezur motoret e fushates Petro Koçi është vendosur që të drejtojë PS dega Fier për të bëtë bashkë socialistë të rinjë e të vjetër

Emri i Petro Kocit vjen ne drejtimin e socialisteve fierak per ti dhene nje impuls te ri dhe te fuqishem elektoratit te majte .

Petro Koci eshte nje emer i njohur per te ghithe fieraket dhe nje figure karizmatike pasi ka drejtuar seline roze ne periudhat me te veshtira kur ne krye te PSSH ishte Fatos Nano.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje