Naftëtarët e UPN/ Të hënën marrim në duart tona fatet e uzinës

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Ballësh –  Mblidhen naftëtarët për të vendosur cfarë do të bëjnë me fatin e tyre dhe të uzinës

Punonjesit e UPN në Ballësh janë mbledhur paraditen e sotme para hyrjes kryesore të UPN duke pohuar se do marrin në dorë fatet e tyre, ose do hynë në grevë urie ose  te shkojme tek sfera e gazit të lëngshjëm 20 tonëshe qe ndodhet brenda ne uzine. Te shikojme do vij shteti a jo. 100 mjeke u mblodhen dhe e gjeten gjuhen, ne jemi me 900 familje dhe nuk po na zgjidh njeri. Te shkojme te gjithe brenda.

Sikol Dautaj ka pohuar para punonjësve  se Nuk kemi gjetur zgjidhje. Jemi ne mes te kater rrugeve. Shkuam ne Tirane per te biseduar dhe nuk na priti njeri.  Do ndjekim cdo rruge ligjore pasi tani shoqaten e kemi te ligjeruar edhe ne gjykate.  Nuk kemi asnje pergjigje as per pagat dhe as per fillimin e punes.

Dita e hënë është lënë si dita e fundit ku do meret vendimi nëse naftëtarët e UPN Ballësh do hynë në grevë urie apo do shkojnë të rrethojnë sferën e gazit të lëngshmë që ndodhet në uzinë

View this post on Instagram

Naftetaret e UPN Ballesh

A post shared by ALB365 (@alb365.al) on

Sindikalistet pohuan se kompanine do ta padisin ne prokurori e SPAK deri ne gjykaten e Strasburgut per te drejtat e tyre

Be the first to comment

Lini një Përgjigje