Elisa Spiropali – Endri Shabanit: “Unë ty të haj për mëngjes”

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Elisa Spiropali dhe aktivisti i Nisma thurje Endri Shabani janë përplasur fort në “Open”. Ndërsa Shabani po argumentonte mashtrimin e Rilindjes me listat e hapura duke marrë si shembull ministren ai tha: “unë si qytear dua të kem të drejtën të gjykoj për ju pasi keni votuar për shembjen e teatrit dhe futjen e plehrave, këto jane listat e hapura”.

Por e prekur direkt Spiropali iu kthye me një gjuhe përtej korrektesës. Duke u përpjekur të thotë sepesha elektorale e Nismës dhe e vetë Shabanit do jetë e vohël në zgjedhje ajo ia kthehu: “Unë ty të ha për mëngjes”.
Këtë eposod përtej normales u mundua ta zhdramatizojë analisti Agron Gjekmarkaj i vili oas kësaj batute ndërhyri: “Në përfytyrimin tim më simpatik, zonjën ministre më shumë e shikoja si motrën e Gjergj Elez Alisë që i shëron plagët pas zgjedhjeve të 25 prillit, por jo si bajloz që e han Endri Shabanin, pasi e pjek. Eshtë vërtetë imagjinatë tepër interesante dhe e përgëzoj për metaforën që na solli” tha ai.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje