Baftjar Zeqo, nga e hëna në krye të Albpetrolit

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Rama po rikthen ” të vjetrit” e PS dhe këto lëvizje siduket po i kryen për shkak që të rimari ato vota që mendon se i kanë rrjedhur apo janë të pakënaqur, pak me vonesë por gjithsesi lëvizje e duhur në prag fushatash, ÇKÇ, kap ça të kapësh i thonë kësaj,

Pas ndryshimit te kreut te PS Fier edhe kompania me e madhe e naftes Albpetrol ka pesuar ndryshim ne drejtimin e saj. Nga detyra eshte larguar Gent Gazheli ndersa ky post i eshte besuar ish kreut te Bashkise Fier Baftjar Zeqaj.

Zeqaj pritet të mar ‘celësat” e drejtimit të Albpetrolit diten e hënë, një kompani kjo me mjaft probleme delikate të pazgjidhura ndër vite. Zeqaj sa të lehtë si inxhinjer në profesion bazë aq dhe të vështirë do ta ketë menaxhimin e saj për shkak të problemeve të mbartura.

Ndërsa ende nuk është thënë zyrtarisht emërimi i tij por pritet që prezantimi i tij në këtë detyrë bëhet fillimin e javës që vjen.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje