Nelson Semedo kalon te Wolverhampton në Angli.

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Barcelona po vijon me largimin e disa lojtarëve, pas mbërritjes në stol të trajnerit hollandez Ronald Koeman.


Kujtojmë që pak ditë më parë nga katalanasit u larguan Ivan Rakitic, Arturo Vidal dhe së fundmi Nelson Semedo.
Vetëm Lionel Messi qëndroi në Barcelonë dhe rifilloi stërvitjen me katalanasit.
Ky i fundit është transferuar te Wolves në kampionatin anglez dhe anglezëve u ka kushtuar ky transferim plot 40 milionë euro.
Tashmë në arkat e Barcelonës do të kalojnë plot 40 milionë euro, të cilat do të shërbejnë për zëvendësimin e mbrojtësit.
Mesditën e sotme është mbyllur përfundimisht kalimi i mbrojtësit portugez te Wolverhampton.
Në vitet e fundit, skuadra angleze është e njohur për përforcimet me lojtarë portugez.
Mbrojtësi portugez Semedo është gati për një aventurë të re me “Ujqërit” në Angli.

Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje