Moti/ Bie breshër sa një pig-pong në Konispol

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Vjeshta erdhi, por ndryshe nga normaliteti historik. Shiu i parë në këtë fillim vjeshte ka rënë pothuaj në gjithë rajonin e jugut të Shqipërisë. Por ndryshe ka qenë kjo situatë në bashkinë e Konispolit, ka ka rënë shumë breshër, breshër i pazakontë, madhësia e të cilit ishte sa një top ping-pongu dhe për rrjedhojë ka dëmtuar pemët, thotë kryetari i bashkisë, Shuaip Beqiri.

Nga verifikimi paraprak në terren nga grupet e punës vërehet se 30 për qind e prodhimit në agrume, mandarina e portokalle është dëmtuar, ndërkohë që dëmtimi tek ullinjtë është edhe më i shumtë.

Ndërsa Lezha u zgjua nën ujë dhe krejt lagjet kryesore janë të përmbytura nga shiu.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje