Ja emrat që janë në garë për çmimin “Lojtari i vitit”.

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Ditën e sotme UEFA ka publikuar listën me 10 lojtarët që janë përzgjedhur për çmimin “Lojtari i vitit”.


Pas 10 vitesh ajo që vërehet është mungesa e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit në 3 vendet e para për këtë çmim.
UEFA ka përzgjedhur mesfushorin belg Kevin De Bruyne, portierin gjerman Manuel Neuer dhe sulmuesin polak Robert Lewandowski.
Belgu De Bruyne me Manchester City zhvilloi një sezon të shkëlqyer duke shënuar 13 gola dhe duke dhënë 20 asiste.
Ndërsa dy lojtarët e tjerë të Bayern Munchen kanë fituar shumë trofe, sidomos trofeun e rëndësishëm të Champions Leagues.
Kujtojmë që Messi është renditur në vendin e katërt me vota të barabarta me brazilianin Neymar ndërsa portugezi Ronaldo është renditur në vendin e 10-të.

Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje