Alvaro Morata do të luajë për Juventusin.

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Alvaro Morata është zyrtarisht lojtari i Juventusit, pasi sulmuesi spanjoll mbrëmjen e djeshme ka firmosur për klubin italian.
Lajmi dhe zyrtarizimi i kalimit të Moratës është bërë nga vetë klubi italian në rrjetet sociale.


Sulmuesi Morata vjen në formë huazimi dhe në fund të sezonit Juventus do të ketë të drejtën e blerjes së kartonit për 45 milionë euro.
27-vjeçari ka luajtur për shumë skuadra në Europë, saktësisht ka luajtur me Chelsea, Atletico Madrid dhe Real Madrid.
Së fundmi Morata do të luajë për Juventusin dhe do të kërkojë triumfin në Champions League.
Këtë sezon të ri skuadra italiane drejtohet nga Andrea Pirlo dhe kërkon me çdo kusht fitimin e çdo trofeu të mundshëm.

Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje