Analistët “masakrojnë” Taulant Ballën për listat e hapura

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Në emisionin “Open” te Eni Vasilit në TCH ishte ftuar Taulant Balla, sekretar i përgjithshëm dhe kryetar i grupit parlamentar të PS. Tema ishte për listat e hapura e reklamuar nga Edi Rama, por që rezultoj një mashtrim i madh publik, sepse me projektin e paraqitur nga PS prapë deputetë do zgjidhen ata që vendos kryetari i partisë.

Ndaj analistët Agron Xhekmarkaj, Enton Abilekaj dhe Arion Sulo në studio e “masakruan” Ballën, aqsa numri dy në PS, e humbi krejt toruan, sepse nuk kishte se ç’thoshte. U publikuan materiale dhe skema se si do votohet e ku doli qartë se gjithçka ishte mashtrim gjoja për “lista të hapura”.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje