Çfarë po ndodh në Zhupan, qindra forca policie rrethojnë banesën

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Një person tenton të vrasë veten me kallashnikov në zonen e njohur si Zhupan tre kilometra larg nga qëndra Fier.

Personi, i ri në moshë me inicialet Elton Meta ndodhet brenda një banese, së bashku me disa persona të tjerë, familjarë të tij, gruan dhe vajzën e mitur.

Ai mësohet se ka vendosur armen në fytit, në tentativë për te kryer vetëvrasje.

Këtë veprim ai e ka kryer pasi ka debatuar me të afërm të bashkëshortes, e më pas ka konsumuar alkool në një lokal pranë banesës së familjarëve të bashkëshortes. E teksa ka dal nga lokali ka shkrehur dhe armën. 31 vjecari nga Peshatni ka disa vite i martuar dhe la një fëmijë.

Mësohet se ka pasur një konflikt brenda familjes çfarë ka çuar drejt këtij veprimi.

Ne vendin e ngjarjes ndodhet dhe policia që po negocion me personin e armatosur. Forca të shumta policie kanë bllokuar aksin rrugor Fier – Vlorë dhe kan rrethuar banesën.

Dy grupe policie janë kthyer pas e janë drejtuar nga ana e UPN Fier ndërkohë që janë dëgjuar lehje qenësh dhe është dëgjuar një e shtënë arme, pistoletë cka ka bërë të dyshohet se 31 vjeçari edhe mund të jet larguar nga banesa derisa automjete që ishin pranë banesës kanë fikur dritat, policia ka lëvizur në lagje e banesa aty pranë. Së bashku me forca policore ka qënë në lëvizje edhe qeni i policisë, ka pasur dhe dy autoambulanca

vijon….

Be the first to comment

Lini një Përgjigje