Aksion policie në qarkun Fier, një i arrestuar e një i proceduar

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Fier – 24-orë aksion policor në Fier duke ngrjtur postlloqe ne pika kryesore si ne “Kryqezimin e Grecallise”,  ish QTU, kryqezimi per Seman, “Vija e Ngjales” e  tek Ktbesa e Patosit. Nderkohe mesohet se postblloqe jane ngritur edhe ne komisariatet e policis ne Mallakaster, Lushnje, Divjake, Patos e Roskovec. 

Në qarkun e Fierit është arrestuar në flagrancë shtetasi S. B., pasi gjatë kontrollit iu gjet një sasi lënde narkotike cannabis sativa. Është proceduar penalisht edhe shtetasi XH. G., pasi nuk i është bindur urdherit të punonjësit të Policisë për të ndaluar

Aksioni i policisë që filloi që prej pasditës së djeshme në të gjithë qarkun e Fierit është shoqëruar edhe me kontrolle ne automjete e shoqerime  Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, kapjen e personave në kërkim, l personave që mbajnë armë pa leje, atyre me tendencë në krimet kundër personit etj, policia e Fietit ka kontrrolluar në 24-orët e fundit 240 automjete dhe ka ushtruar kontrroll fizik në 280 shtetas.

Në këtë aksion të DPV Fier që do të vijojë edhe në ditët në vazhdi janë angazhuar të gjithë sektorët e DPV Fier që nga forcat e posaçme “Shqiponjat”, FNSH-ja, RENEA dhe forcat e  Posaçme Operacionale

Be the first to comment

Lini një Përgjigje