Nis Bundesliga me ndeshjen Bayern Munchen- Schalke.

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Bundesliga rikthehet sot në mbrëmje dhe Bayern Munchen do të përballet me Schalken në stadiumin “Allianz Arena”.


Takimi do të luhet në orën 20:30 dhe premton spektakël e gola.
Kampionët e Gjermanisë do të kërkojnë sërish të fitojnë titullin kampion, pasi në sezonin e kaluar arritën të fitojnë gjithçka.
Bavarezët në ndeshjen e sotme do të kenë disa mungesa si Alaba dhe Boateng por do të kërkojnë fitoren në ndeshjen hapëse të Bundesligës.
Sigurisht ekipi i Bayern Munchen është favorit në letër por nuk duhet nënvlerësuar as Schalke.
Futbolli ka surpriza dhe gjithçka vendoset në fushën e lojës.
Kujtojmë që Bayern Munchen ka vijuar me blerjet dhe një prej blerjeve kryesore është sulmuesi i krahut Leroy Sane.

Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje