Zjarri në Mallakastër djeg pyje e ullishte

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Zjarr masiv ka rënë gjatë orëve të natës në sipërfaqe tole të mbiella me ullishte, pyje dhe shkure ne fshatin Drenovë të Mallakastrës


Mësohet se zjarri ka rënë fillimishtë nga ora 24 dhe ende vazhdon duke pasur intesitet te lart. Era dhe terreni i vështirë kan penguar zjarrëfiksiot dhe favorizuar flakët.


Mësohet se deri tani jane djegur
40 ha me ullishte pyll dhe shkurre

Be the first to comment

Lini një Përgjigje