Myrto Uzuni shënon golin e fitores ndaj Dinamo Zagrebit në Champions League.

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Myrto Uzuni është bërë sërish protagonist në sfidën e luajtur ndaj Dinamo Zagrebit për raundin kualifikues në Champions League.


Skuadra e Ferencvaros ka kaluar në raundin tjetër duke mundur me rezultatin 2-1 kroatët e Dinamo Zagrebit.
Të parët shënuan hungarezët por më pas sulmuesi shqiptar në minutën e 23 të pjesës së parë shënoi autogol duke barazuar shifrat në 1-1.
Pjesa e parë u mbyll në barazim dhe në pjesën e dytë Uzuni shënoi golin e avantazhit për Ferencvaros.
Goli i sulmuesit u shënua në minutën e 65 dhe ky gol vulosi fitoren e skuadrës hungareze.
Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-1 dhe hungarezët kaluan në raundin tjetër të Champions League.
Sigurisht kjo ndeshje ishte e vlefshme për Champions League prandaj edhe goli i Myrto Uzunit kishte rëndësi të veçantë.

Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje