Naftëtarët vijojnë me protesën e tyre edhe ditën e sotme.

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Naftëtarët e Ballshit vijojnë protestën e tyre edhe sot para ambienteve të uzinës.
Ata nuk do të ndalen deri në plotësimin e kërkesave të tyre, të cilat janë shlyerja e pagave të prapambetura dhe rifillimi i punës sa më parë në uzinë.


Rikujtojmë se gjatë ditës së djeshme në Ballsh ka pasur incidente dhe përplasje mes naftëtarëve e policëve.
Në orët e pasdites kur protesta kishte mbaruar, policia ka thirrur në komisariat rreth 18 naftëtarë.
Naftëtarët që kanë qenë në komisariat janë thirrur përmes telefonit nga shefi i zonës dhe jo nëpërmjet një shkrese.
Ata janë marrë në pyetje për protestën e djeshme dhe pasi kanë dhënë deklaratën e tyre, ata janë lënë të lirë.
Sot sërish në ambientet e uzinës organizohet protestë nga naftëtarët dhe këta të fundit janë në pritje të një reagimi.

Mbreme policia Ballesh ushtroi kontrolle ne banesa ku rreth 15 veta ne oren 19 mbasdite jane shoqeruar ne komisariat.

I lajmeroj shefi i zone s qe te paraqiten ne komisariatin ballsh dhe pasi u pyeten u lane te lire.

Sipas naftetareve nuk kishte shkrese me letra por u moren ne tel.per tu paraqitur ne polici.
Naftetaret shprehen se na pyeten pse jeni mbledhur ,kush ju mblodhi ,cdo te dhene kryesore ju ka marre dhe i ka lene te lire.

View this post on Instagram

Naftetaret e UPN Ballesh

A post shared by ALB365 (@alb365.al) on

Jane procedura te shtetit qe duhen ju ka thene policia ne komisariat

Sot tek porta vetem prezence te roje tek 30 roje ,prezente te policise deri tani nuk ka

Diten e sotme edhe organizata politike ne mbeshtetje te naftetareve

Deklaratat e kryeministrit mbreme pa pergjigje konkrete
Sokol Dautaj naftetareve:
Jo pesimiste ….nuk ka reagim ndaj nje pergjigje eshte mire ta marrim vete tek ministristja sepse uzina eshte e jona

Thirrje kolegeve ne Tirane te jene prane nesh

Do diskutojne nje date e do ikin drejt Tiranes

Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje