Besa Shahini: PS-ja nuk është e majtë!

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Besa Shahini ka bërë sot rrëfimin e parë mediatik në Open në Top Channel pas largimit të saj nga qeveria e Edi Ramës.

Shahini ka thënë se në bindjet ideologjike ajo është më e majtë se Rama dhe PS. Sipas saj PS shqiptare nuk është një e majtë e vjetër dhe populiste, por është më centriste se do të donte ajo.

“Unë jam më e majtë në ideologji se sa e majta e Ramës. PS nuk është e majta e vjetër apo ajo populiste, është një e majtë centriste, por jo aq sa do të doja unë”

Be the first to comment

Lini një Përgjigje