Ndalohet 57 vjeçari, kultivonte hashash

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Fier – Policia ka ndaluar një 57 vjeçar nga Baltëza pasi dyshohet se kultivonte bimë narkotike hashash.

Në vijim të kontrollit të territorit për goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, në fshatin Baltëz, Fier, janë gjetur të kultivuara disa bimë të dyshuara cannabis sativa dhe nga veprimet hetimore dhe operacionale dyshohet se autori është shtetasi P. T., 57 vjeç, banues në Baltëz, Fier, i cili u ndalua për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje