Covid-19/ Një viktimë dhe 135 raste të reja

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njoftoi sot se 1 person ka humbur jetën në 24 orët e fundit me koronavirus dhe 135 persona janë identifikuar me sëmundjen.

“Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 586 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 135 persona janë konfirmuar të prekur nga Covid 19. 

Fatkeqësisht, edhe pas përpjekjeve të mëdha të ekipeve mjekësore, nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen një 58 vjeçar nga Tirana.” – tha mes të tjerash Dr. Marjeta Dervishi.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje