Mbytja e 30 vjeçarit në lumin Vjosë, Fati i “mbyll” derën familjes Bega në Gorishovë

HERMES, agjensi udhëtimi

Fier – Fati i mbyll deren familjes Bega ne Gorishove te Cakranit. Ne 20 vjetorin e vdekjes se vellait , mbytet dhe djali tjeter, babai i nje vajze

Familjes Begaj ne Gorishove te Cakranit ju mbyll dera. Familja ka pasur 4 vajza e dy djem. Fati deshi qe ne 20 vjetorin e humbjes se jetes se djalit te pare, humb jeten djali i dyte Armandi. Familja e Rezmi Begajt ka hapur dyer e mortit ne fshatin Gorishove ne Cakran keshtu shprehen fqinjet te cilet bejne apel te gjendet trupi sa me shpejt.
Armandi 30 vjec eshte baba i nje vajze dhe vella i 4 motrave. Ai jetonte me prinderit te cilet tashme i ka pllakosur zija dhe askush nuk kishte fuqi te fliste , por apeli shkon vetem per gjetjen e trupit.


30 vjecari u mbyt diten e djeshm ik e ne lumin Vjose prane fshatit Selishte ku kishte shkuar per tu lare me dy shoke dhe aty e mori rrjedha. Shoket e tij kane pohuar ne polici kur jane marr ne pyetje se kishin konsumuar dhe pak alkool.
Ai kur ishte futur ne ujrat e lumit Vjose kish kerkuar ndihme por ata kishin kujtuar se bente shaka sepse ishte tip shakatori. Kur pame qe po humbiste ne uje dhe e mori rrjedha edhe pse u munduam
nuk mundem ta nxirnim.
Nga ana tjeter polumbaret dhe policia vazhdon kerkimet per gjetjen e trupit ku familjaret me pas te kryejne dhe ceremonine mortore, te kete nje varr per ta qare, pohojne komshinjte e te ndierit .

Be the first to comment

Lini një Përgjigje