Zjarr në “Kepin e Limjonit” në Sarandë

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në një kodër në “Kepin e Limjonit” në Sarandë. Janë të paqarta shkaqet e zjarrit ndërsa flakët kanë filluar në një zonë me shkurre. Për pasojë rrezikohen disa banesa, godinat e marinës dhe ndërtesat e repartit ushtarak.

Për këtë shkak është urdhëruar largimi i varkave të peshkimit nga Gjiri i Limjonit dhe banorët janë njoftuar të jetë në gatishmëri. Në vendngjarje ndodhen 2 zjarrfikëse, por ndërhyrja për shuarjen e tij është e vështirë si pasojë e terrenit dhe errësirës. Kjo zonë është dhënë me koncension dhe është projektuar për t’u ndërtuar si një qytezë e re.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje