Vrasja e Kreshnik Beqirajt, burgim të përjetshëm autorit

Fier – Burgim te perjetshem per Albert Zeken që masakroi shokun e dhomes Kreshnik Beqiraj, ngjarje e vitit 2017.


Gjykata e dha vendimin perfundimtar sot duke e denuar autorin me burgim te perjetshem pas kerkeses se prokurorit te ceshtjes.

Pas vendimit te dhene nga gjykata e Fierit per denimin me burgim perjet te Albert Zekajt, kane reaguar familjaret e viktimes se ngjarjes makaber.
Vellai i te ndjerit, Donjet Beqiraj eshte shprehur se ai dhe familja e tij e kundershtojne kete vendim dhe ceshtja do te apelohet ne organet me te larta gjyqesore, pasi sipas tyre ende nuk eshte vertetuar se eshtrat e gjetur jane te Kreshnik Beqirajt. Sipas vellait te viktimes se ngjarjes se qershorit 2017, lufta sapo ka filluar per te nxjerr ne dritw te verteten.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje