Aksidenti/ Botohet trajleri, bllokim rruge për disa orë

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të djelë rreth orës 6 : 00  në rrugën  Levan – Tepelene , Levan ‐ Vlorë një mjet i tonazhit të rëndë , një trajler ka dalë nga rruga dhe si pasojë ka shkaktuar trafik në këtë aks rrugor.

Është dashur një vinc për të bërë të mundur largim e tij nga rruga dhe lëvizja e automjeteve në këtë aks  ka nisur të normalizohet.

Policia ka shkuar në vëndin e ngjarjes dhe mësohet se ka qënël manovrimi I gabuar I drejtuesit të trailerit që u botua edhe automjeti I tonazhit të rëndë

Fatmirësisht pa të lënduar vetëm dëme materiale.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje