Real Madridi shkëputet 4 pikë nga Barcelona

Tri pikë të tjera, Reali është edhe më afër titullit në La Liga.

Real Madridi i Zinedine Zidane ka marrë pikët e plota në Alfredo Di Stefano, duke e mposhtur 2-0 Deportivo Alavesin.

Karim Benzema dhe Marco Asensio shënuan për Los Blancos, të cilëve nuk iu rrezikua asnjëherë fitorja.

Tani Reali ka shkuar në kuotën e 80 pikëve, 4 më shumë se Barcelona, kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u zhvilluar deri në fund të sezonit

Be the first to comment

Lini një Përgjigje