Ylli Baka, Dule Mandili dhe Meta ja marrin “vënçe”

HERMES, agjensi udhëtimi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar një video në facebookun e tij ku shihet mes këngëtarëve Ylli Baka dhe Dule Malindit.

Ndërsa kengetaret ia marrin këngës, Presidenti Meta mban iso, këtë të fundit që e vlerëson si një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar.

“Iso-Polifonia e Toskërisë është një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar! Aq më tepër së bashku me Ylli Bakën e Dule Malindin!” shkruan Presidenti.

Hits: 507

Be the first to comment

Lini një Përgjigje